Perła Warmii Perła Warmii Perła Warmii Perła Warmii Perła Warmii Perła Warmii

Lokalizacja

Witamy » Lokalizacja

 

Przepiękne położenie Lidzbarka Warmińskiego pozwala na podziwianie przyrody podczas spacerów. Szczególnie polecamy spacer brzegiem rzeki Symsarny. Inną atrakcją jest "Krzyżowa Góra" - wzniesienie o wysokości 135,1 m n.p.m. Przez górę przebiega czarny szlak turystyczny, a ze szczytu rozciąga się widok na miasto i okolice. Zimą można pojeździć na nartach korzystając z wyciągów narciarskich, natomiast latem wybrać się pieszo, albo rowerami. Te ostatnie można również wykorzystać podczas wyprawy na nowo otwartej ścieżce rowerowej po starym nasypie kolejowym linii Orneta – Lidzbark Warmiński – Sątopy Samulewo, funkcjonującej w latach 1905 – 1945. Cały szlak biegnie wśród pól uprawnych i lasów, charakteryzujących się równinnym, na przemian z pagórkowatym ukształtowaniem terenu, stwarzając w ten sposób idealne warunki dla rekreacji i wypoczynku. Noclegi w Lidzbarku Warmiński dają turystom wiele możliwości i sposobów na spędzanie wolnego czasu. Miejsca, które warto odwiedzić podczas rowerowej wędrówki:

SANKTUARIUM Maryjne w Krośnie – oszczędzony przez II wojnę światową cenny zabytek sakralny. Na zespół pielgrzymkowy w Krośnie, wzorowany na św. Lipce, składają się: barokowy kościół, konsekrowany w 1720 r., obejścia krużgankowe z kaplicami narożnymi oraz dom księży emerytów.

Kościół św. Krzyża w Opinie – konsekrowany w 1400 r. gotycki kościół, po pożarze w 1880 r. wyposażony w stylu barokowym. To również cenne miejsce często odwiedzane przez pielgrzymów.

W sierpniu 2014 roku mają zostać otwarte "TERMY WARMIŃSKIE" - kompleks basenowo-hotelowy, w którym wykorzystywane będą wody lecznicze (solankowe z pokładu jury dolnej). Powierzchnia lustra wody w basenach wynosić będzie ok. 2585m2 (w tym 800m2 basenów krytych). Znajdą się tam również gabinety odnowy biologicznej oraz nowoczesne centrum rehabilitacji. Termy warmińskie nie będą jedynie kompleksem basenowym – projekt zakłada powstanie ścianki wspinaczkowej oraz ogrodu linowego, sal konferencyjnych, restauracji i punktów gastronomicznych. Termy oferować będą 200 miejsc noclegowych w budynkach typu bungalow.

Lokalizacja

Perła Warmii
Dariusz Cytowicz

11-100 Lidzbark Warmiński
ul. Dąbrowskiego 22c
tel.: 601 254 282, 661 508 052
Email: rezerwacje@perlawarmii.pl
Email: bankiety@perlawarmii.plDojazd


Wyświetl większą mapę dojazdu do Perła Warmii